Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Workshop – výroba mydlových kytíc

Miesto: Strážske

Kedysi bolo mydlo výsadou a luxusom, čo si nemohli dovoliť všetci. Dnes ho však nachádzame v každej domácnosti, v rôznych vôňach, farbách, podobách. Mydlová hmota sa stala kvalitnou surovinou a začala sa využívať nie len v priemyselnej, ale aj domácej výrobe. Jednou z podôb, ako možno mydlovú hmotu využiť a zároveň ňou skrášliť a prevoňať svoj domov, sú mydlové kytice.

Dňa 28.11. 2019 sa v zariadení Harmonia konal workshop na výrobu mydlových kytíc. Za účasti zamestnancov, ako aj prijímateľov sociálnej služby sme sa spoločne učili, ako krok po kroku postupovať pri domácej výrobe mydlových kytíc. Potrebovali sme pri tom správny výber mydlovej hmoty, farby, vône, formy a veľa, veľa trpezlivosti. Pretože tak ako vo všetkom, aj pri výrobe mydla je dôležité získať potrebný "grif" a skúseností.  My veríme, že našimi mydlovými kytičkami, ktoré sú kreatívnym a originálnym výrobkom, potešíme nejedného priaznivca hand-made.

Uvedený workshop sme mohli zrealizovať s podporou Zemplínskeho osvetového strediska  v Michalovciach, ako súčasť projektu „Inklúzia  bez limitov, šanca do života“. Autorke projektu PhDr. Anne Mondokovej zo srdca ďakujeme, ako aj za dlhoročnú spoluprácu.  

 

Autor/zdroj: Mgr. Dagmar Janoková
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 28.11.2019 06:00
Upravené: 20.12.2019 08:05