Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Výtvarný salón

Miesto: Trenčín

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR v spolupráci so ZPMP v Trenčíne a OC Laugaricio Trenčín usporiadalo dňa 22.9.2017 už 22. ročník súťažnej prehliadky výtvarných prác ľudí s mentálnym postihnutím - Výtvarný salón ZPMP 2017. .

Cieľom Výtvarného salóna je oboznámiť širokú verejnosť s výtvarným nadaním ľudí s mentálnym postihnutím, ktorí majstrovsky pracujú s farbami, hlinou, textilom, počítačom či drevom. Prezentujú ich talent a kreativitu s akou vidia a stvárňujú svoj svet. Ústredná téma tohto ročníka bola  „V inom svete“. Aký to je? Každý vníma svoj svet nejako inak, možno farebnejšie, pestrejšie, alebo je to ten svet, v ktorom žije. Pre niekoho je ten iný svet len prechádzka krajinou fantázie. Práve tento výtvarný salón bol takým krásnym výletom do sveta fantázie.

Nesmierne nás potešilo, že aj tento rok sa tohto podujatia mohol zúčastniť Marcel J., ktorý už po druhý krát vyhral cenu pre jednotlivca za dielo „Môj vysnívaný dom, záhrada“. Toto ocenenie bolo krásnym zadosťučinením jeho snaživosti a trpezlivosti, s ktorou sa už roky venuje kresleniu v rámci arteterapie v zariadení Harmonia. Cesta do Trenčína bola síce dlhá, ale zároveň veľmi zaujímavá a Marcel ju zvládol v pohode. Nezabudnuteľným  zážitkom pre neho bolo aj bezprostredné stretnutie s domácimi zvieratkami na salaši Krajinka pri Ružomberku. Vychutnať si kávu a domáci koláčik pri rozprávkovej perníkovej chalúpke v lone krásnej prírody a v spoločnosti čiernych kozičiek, či zajačikov je naozaj veľkým zážitkom. Veríme, že to všetko povzbudí Marcela k ďalšej tvorivosti, aby jeho diela prinášali radosť nielen jemu, ale aj širokej verejnosti.

Autor/zdroj: Mgr. Beata Danková
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 22.09.2017 06:00
Upravené: 03.10.2017 12:23