Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Náš spoločný výlet do Kežmarku

Miesto: Kežmarok

20.8.2021 bolo v našom zariadení rušné ráno. Už zavčasu prijímatelia vstávali na raňajky, pretože nás čakal výlet do Kežmarku pohodlným autobusom. Cesta bola plynulá, bezproblémová, a prijímatelia spokojní. Do cieľa cesty sme došli v predstihu a preto bol čas na malé občerstvenie z našej kuchyne. Zámok v Kežmarku bol veľmi pekný, zanechal nám všetkým krásne pocity. Rezonovali v nás stále myšlienky na históriu a minulosť. Pomaly sme sa mestom presúvali na obed a s niektorými klientmi sme sa dlho rozprávali o živote na zámku v minulosti. Mesto nám ponúklo krásnu architektúru domov, ktorá ladila so zámkom

Pri chutnom obede si klienti trochu oddýchli, občerstvili sa chutnou limonádou. Zavŕšením spoločného obeda bola zmrzlina, ktorú si každý vybral zo širokej ponuky sám. Z Kežmarku sme vyrazili ešte kúsok za mesto, kde nás na ranči očakávali pripravené kone na jazdu. Kone si užili aj nesmelí klienti, či personál, ktorí prekonali vlastný strach a mali z toho napokon veľkú radosť.

Na ranči sme mali možnosť vidieť domáce zvieratá, ktoré niektorí  videli po prvý krát na živo. Ešte olovrant a nastal čas vyraziť domov.

Všetci sme boli spokojní a plní zážitkov.

Autor/zdroj: Beáta Ilčišinová
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 20.08.2021 06:00
Upravené: 25.10.2021 12:32