Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Srdce ako dar

Miesto: Michalovce

Dňa 13. 10. 2014 sme sa zúčastnili XI. ročníka regionálnej prehliadky základnej umeleckej činnosti zdravotne postihnutých detí, mládeže a dospelých SRDCE AKO DAR, ktorého organizátorom je Okresná rada Slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Michalovciach a Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach.

Súbor Svetielko, ktorého členmi sú klienti zariadenia sociálnych služieb HARMONIA, sa na tejto prehliadke prezentoval rozprávkou „Zakliata Nela". Naši „herci" sa museli najprv popasovať s vlastnou trémou, zábranami vystúpiť pred verejnosťou, ale aj nedôverou vo vlastné schopnosti. Prostredníctvom sveta rozprávkových postáv napokon pod odborným vedením ergoterapeutiek Mgr. Kalovej a Bc. Lipovskej zvládli zaktivizovať svoje sily, prekonať vlastné bariéry, či prekročiť scenár všedných dní. Za svoj výkon boli náležite odmenení. Najväčšou odmenou sú však pre nás slová uznania a dobrý pocit pri srdci.

Ďakujeme organizátorom tohto podujatia za pozvanie, ocenenie a možnosť ukázať, že aj ľudia s postihnutím sú jedinečné a plnohodnotné bytosti.

 

 

Autor/zdroj: Harmonia DSS
Zverejnil: Mgr. Jana Kalová
Vytvorené: 15.10.2014 06:00
Upravené: 09.08.2018 09:09