Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Splnené sny

Miesto: Strážske

Dňa 14. 10. 2016 sme navštívili s prijímateľmi sociálnej služby DSS HARMONIA mesto Košice s cieľom splniť ich sen – stretnúť sa s príbuznými.

Vlakom sme sa dostali do cieľovej stanice, kde nás už netrpezlivo čakala mama prijímateľa Róberta. Zvítanie syna a matky bolo silné. Po ňom sa vybrali spoločne na súkromnú návštevu k príbuzným.

Ďalšou našou zástavkou bol obchodný dom, kde na prijímateľku Alenu čakala dcéra, aj mama. Po dojemnom zvítaní sa obe pridali k našej skupinke a spoločne sme navštívili chrám sv. Alžbety. Duchovne sme pookriali a pokračovali prehliadkou mesta Košíc. V cukrárni sme sa posilnili kávou a chutným zákuskom.

Nastal čas vrátiť sa námestím na vlakovú stanicu. Počas presunu sme zastihli prekrásnu prehliadku koní. Vyparádených koní a ich vodcov bolo azda päťdesiat a vytvorili úžasný živý obraz. Bol to veľmi silný zážitok. Takáto prehliadka koní sa koná v meste iba raz za rok a my sme boli práve pri tom.

Na vlakovej stanici nás už čakal Róbert. Spoločne sme nasadli do vlaku a šťastlivo sa vrátili domov do Strážskeho.

Tento krásny deň zostane všetkým uložený hlboko v srdci aj preto, lebo to bol deň splnenia želaní a prianí našich prijímateľov.

Autor/zdroj: DSS - Harmonia
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 14.10.2016 06:00
Upravené: 26.10.2016 14:51