Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Oslava MDŽ V Harmonii

Miesto: Strážske

8. marec – na prvý pohľad deň ako každý iný. No v tento deň v kalendári nenájdeme žiadne meno, nájdeme tam len zvýraznený nápis „Medzinárodný deň žien“, a práve tento nápis robí z tohto dňa niečo neobyčajné. Je to sviatok najdrahších bytostí na svete – sviatok všetkých žien.


Keď pán Boh stvoril svet, zamyslel sa a zistil, že na zemi chýba človek. Zobral preto hlinu, sformoval z nej muža a vdýchol mu život. Potom sa zamyslel Boh ešte raz a povedal: Som si vedomý, že muž sám nie je schopný zaľudniť svet. Spojil preto oblosť mesiaca, chvenie trávy, štíhlosť prúta, vôňu kvetov, prítulnosť a veselosť slnečného lúča, slzy rosy, jemnosť páperia, plachosť vtáčaťa, sladkosť medu, hrkútanie hrdličky, ale i márnivosť páva a všetky tieto vlastnosti vložil do bytosti zvanej žena.“
Pri príležitosti tohto sviatku sa zvyčajne organizujú rôzne oslavy, inak tomu nebolo ani v zariadení Harmonia. Kultúrnym programom, ktorý bol naplnený básňami a piesňami, potešili všetkých členky krúžku poézie Zrkadlenie zo Strážskeho. Svojím vystúpením ženy nielen pookriali na duši, ale zároveň im vyčarili úsmev na tvári, za čo sa im poďakovali potleskom. Aj tohto roku nemohli chýbať ani drobné darčeky z rúk šikovných klientov a káva so sladkým prekvapením. Prítomné ženy mali z prejavenej pozornosti a prejavu vďačnosti veľkú radosť.

 

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 09.03.2016 06:00
Upravené: 03.01.2018 12:24