Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Nadácia SPP opäť pomáhala v Harmonii

Miesto: Strážske

Jedným z partnerov ZSS Harmonia je aj Nadácia SPP, ktorá pravidelne, každoročne podporuje želania a potreby našich prijímateľov sociálnych služieb. Opäť sme sa v máji zapojili do nadačnej výzvy OPORA 2021 a predložili sme dva projekty pre prijímateľky sociálnej služby DSS a ZpS.

 Úspešný bol iba jeden, za ktorý sme aj tak veľmi vďační. Prostredníctvom neho sme mohli p. Alžbete, našej seniorke, pomôcť napĺňať jej lásku k rastlinkám. Zo získaných prostriedkov  400,- € sme zakúpili mobilnú záhradku a rôzne druhy byliniek a kvetín. Uvedená mobilná záhradka pomôže pestovať bylinky pre zdravie a chuť, okrasné kvetinky pre potešenie očí  a duše a hlavne pomôže pestovať a rozvíjať lásku k rastlinám nielen p. Alžbete, ktorá už má tiež určité pohybové obmedzenie, ale aj iným imobilným prijímateľom. Veď koľko to bolo záujemcov pri samotnej výsadbe... Každý chcel nejako pomôcť.

Veríme, že mobilná záhradka bude napĺňať potreby byť nápomocný aj tým, ktorým to zdravotný stav ináč neumožňuje a bude dlho okrasou nášho malého areálu za budovou zariadenia.

Nadácii SPP zo srdca Ďakujeme!!!

Autor/zdroj: Mgr. Mária Štofejová
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 12.08.2021 06:00
Upravené: 25.10.2021 10:16