Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Most úsmevov 2019

Miesto: Košice

Most úsmevov – festival dramatickej tvorivosti, na ktorom pod záštitou Košického samosprávneho kraja už 16-ty rok ukazujú svoju kreativitu a talent prijímatelia sociálnych služieb. Festival sa konal v priestoroch Jumbo Centra Košice, dňa 29. 05. 2019. Už tradične sa na ňom prezentoval aj náš súbor Svetielko, ktorý si tentokrát pre divákov pripravil tanečné stvárnenie rozprávky – Alica v krajine zázrakov.

Členovia divadelného súboru Svetielko pomocou hudby a tanca stvárnili svet zdanlivo veľmi podobný tomu nášmu a predsa iný. Svet, v ktorom sny majú zázračnú moc a vytvárajú krajiny za hranicami našej fantázie. Do takejto krajiny sa dostalo aj dievčatko menom Alica. Tá zažila dobrodružstvo plné zázrakov, v ktorom pomohla rozprávkovým bytostiam dosiahnuť kamarátstvo na oboch znepriatelených stranách. Rozprávka nie len pre deti, z ktorej by si aj dospelí mohli zobrať malý odkaz: nebojte sa snívať, pretože táto schopnosť patrí k tomu, čo vytvára ľudské šťastie.

            Zážitky a skúsenosti z vystúpenia, radosť zo zvládnutej práce, pochvala a stretnutie s kamarátmi. To všetko bolo veľkým ocenením, ktoré si naši prijímatelia priniesli so sebou domov.

 

 

Autor/zdroj: Mgr. Janoková Dagmar
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 01.06.2019 06:00
Upravené: 11.06.2019 14:01