Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Medzinárodné plavecké preteky

Miesto: Košice

Domov sociálnych služieb - Domko zorganizoval tohto roku už 8. ročník plaveckých pretekov zdravotne znevýhodnených pod záštitou predsedu KSK Ing. Rastislava Trnku, ktorý sa konal dňa 25.4.2018 v Košiciach. Pretekov sme sa aktívne zúčastnili s dvoma prijímateľmi sociálnej služby, ktorí si zasúťažili v dvoch plaveckých disciplínach, 25 m prsia a 25 m voľný spôsob. Plávaniu sa v zariadení venujeme už niekoľko rokov, pravidelne navštevujeme mestskú plaváreň v Humennom, kde si zdokonaľujeme plavecké štýly a zlepšujeme fyzickú kondíciu.

Získané plavecké schopnosti sme odprezentovali práve na týchto pretekoch, kde si prijímatelia dokázali, že zvládnu fyzickú aj psychickú záťaž a dokážu konkurovať aj mladším a skúsenejším pretekárom. Ich výkony sa oproti minulému roku výrazne zlepšili, čím sa zvýšilo aj ich sebavedomie. Prekonali trému, zabojovali, čím nás úspešne reprezentovali.

Na ich výsledky boli hrdí nielen oni samotní, ale aj celé naše zariadenie. Domov si odniesli aj vecné ceny a diplomy. Ďakujeme organizátorom za usporiadanie krásnej športovej akcie a veríme, že sa zúčastníme aj nasledujúcich ročníkov pretekov v plávaní, ktoré sa pre nás stali už tradíciou.

 

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 26.04.2018 06:00
Upravené: 04.05.2018 11:06