Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Katarínska zábava

Miesto: Strážske

Katarína na ľade a Vianoce na blate“ je jednou z najznámejších pranostík, ktoré sa viažu k menu Katarína. Tento deň sa využíval na tancovačky, usporadúvali sa katarínske zábavy.

Katarína na ľade a Vianoce na blate“ je jednou z najznámejších pranostík, ktoré sa viažu k menu Katarína. Tento deň sa využíval na tancovačky, usporadúvali sa katarínske zábavy. Katarínska zábava bola posledná pred adventom, po nej sa nepatrilo chodiť na tanečné zábavy až do Štefana /26.12/. V zariadení Harmonia je tradíciou, že sa v tento deň uskutočňuje podujatie s bohatým kultúrnym programom. O dobrú náladu sa tento rok postarali samotní klienti zariadenia. V komerčných televíziách sa predvádzajú talentovaní ľudia, ale i v zariadení Harmonia je množstvo talentov, ktorí našli odvahu a predviedli svoj talent pred porotou už vo 4. ročníku Talentmánie. Klienti súťažili vo viacerých kategoriách: v speve, v tanci, v prednese či hre na harmoniku. Po odprezentovaní všetkých súťažiacich sa porota odišla poradiť a vtedy sa za doprovodu hudby začala Katarínska zábava.

Tancovalo sa, spievalo v rytme hudby, zábava bola vynikajúca, občerstvenie bolo osviežujúce a chutné. Porota sa vrátila a pristúpila k vyhodnoteniu. Všetkým súťažiacim poďakovala za odvahu vystúpiť a prezentovať svoj talent pred publikom a odmenila všetkých účastníkov sladkou odmenou. Víťazi jednotlivých kategórii: M. Vartovníková, A. Kešeľ, M. Mašlárová, A. Sčurová, I. Pacay, V. Gonda. Môžeme povedať, že to bola ďalšia vydarená akcia, na ktorej si mohli účastníci zasúťažiť, zatancovať si a vyhrať hodnotné ceny.

 

 

 

 

Autor/zdroj: HarmoniaDSS
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 26.11.2015 06:00
Upravené: 24.11.2017 12:06