Harmonia - vlavo 1 Harmonia - vlavo 2 Harmonia - vlavo 3

Deň otcov

Miesto: Strážske

Tretia júnová nedeľa patrí tradične naším otcom, súčasným, budúcim, aj tým, ktorí tu už nie sú s nami, no pretrvajú v našich srdciach. Tento rok pripadol sviatok Dňa otcov na 19. jún. Ide o symbolický medzinárodný sviatok, no vo svete sa stáva čoraz populárnejší. Od prvej, celkom skromnej oslavy otcov, kedy sa im vzdávala vďaka a úcta, ubehlo približne 112 rokov. Na Slovensku a v mnohých krajinách sa však otcovia začali uctievať neskôr, hoci celkovo sa otcom vzdával hold už storočia dozadu – v súvislosti s katolíckou cirkvou a kresťanskou Európou.

Veľmi milým prekvapením pre nás všetkých bola poštová zásielka plná krásnych vlastnoručne vyrobených prianí pre všetkých otcov, prijímateľov zariadenia Harmonia od žiakov ZŠ z Keceroviec, okr. Košice. Naši prijímatelia boli dojatí z krásnych slov vďaky a úcty a touto cestou sa chcú všetkým žiakom a ich učiteľom, ktorí im odovzdávajú tak vzácne tradície, z celého srdca poďakovať.

Prajeme Vám nielen krásne prázdniny plné radosti, oddychu a načerpania nových síl, ale aj veľa úspechov v ďalšej práci a učení.

Autor/zdroj: Mgr. Mária Štofejová
Zverejnil: PhDr. Jana Kalová
Vytvorené: 19.06.2022 06:00
Upravené: 30.09.2022 12:11